İleri Hızlı Okuma Teknikleri Kursu

İleri hızlı okuma teknikleri öğrencinin bilinçlenme safhasından sonra geçeceği tekniklerdir. Bu teknikler oldukça özeldir ve etkilidir. İleri hızlı okuma tekniklerine yönelik eğitimlerimiz uygulamalı bir şekilde verilmektedir.. Farklı metinlerde uygulama yapılmaktadır. Kurumda kitap, gazete, dergi okumaları gibi çalışmalarla eğitim güçlendirilmektedir. İleri okuma tekniklerini

  • Seçmeli Okuma Uygulamaları

a. Göz Gezdirmeli Okuma Yöntemi

b. Yerini Bulma Yöntemi

c. Yarı Seçmeli Okuma Yöntemi

d. Kaymağı Alma Yöntemi

  • Tarama
  • Göz Atma
  • Seçerek Okuma
  • Esnek Okuma

farklı metinlerde uygulayarak kavrayacak. Kurumda öğretmenimiz gözetiminde 300 sayfalık bir kitabı 1 ya da 1, 30 saat içerisinde bu tekniklerle okuyacaksınız.

Tekniklerimizi öğrenirken kullandığımız materyallerden birisi kurumumuza özel ve diğerlerinden farklı olan yazılımımızdır. Bu yazılım sayesinde öğrencilerimiz derslerimizde daha iyi verim almaktadır. Bir diğer materyal ise kitabımızdır. Kitabımız piyasadaki hızlı okuma kitaplarında farklıdır. Tüm hızlı okuma teknikleri uygulayacak bol bol metin bulacaksınız.

Kitaplarımız kurumumuz tarafından ve bu konudaki diğer kitaplardan farklı şekilde yazılmıştır. Öğrencilerimiz bu kitaplarda yapabileceği egzersizler ve testler ile aldığı eğitimi pekiştirmektedir. İleri okuma tekniklerini bu materyallerimiz ve derslerimiz sayesinde öğreneceksiniz. Eğer kurumumuzun öğrencisi değilseniz, kurumumuza gelip kahvenizi içerken, istediğiniz soruları sorup, öğretmenlerimizden bilgi alabilirsiniz.