Hızlı Okuma

Eğer kitap okumanın öneminin ve gereğinin farkındaysanız, hızlı okumanın da neden önemli ve gerekli olduğunun farkındasınızdır. Kitap okuyan kişilerin karakterinde sürekli yeni şeyler öğrenmeyi seven ve kişisel gelişimine önem veren insanlardır. Teknolojimiz ve imkanlarımız her geçen gün daha da artıyor gibi görünse de aslında bize olan yükü de buna paralel olarak artmaktadır. İnsanlık olarak son yükselmelerden sonra da az zamanda çok iş başarmak zorunda olan varlıklara dönüştük.

Okumamız gereken yazıların fazlalığı ve günümüz şartlarının hayatımıza çok müdahil olması sebebiyle az zamanımızın kalması insanları hızlı okuma teknikleri geliştirmeye itmiştir. Bu yöntemlerin çıkış sebebi budur. Bilimsel yöntemlerle okuma hızını artırabiliriz çünkü okuma hızı geliştirilebilen, kendisiyle uğraşıldıkça edinilen bir beceridir. Hızlı okuma, sonradan kazanılan bir beceridir. Kişilerin serilik, kavrama ve anlama yeteneklerini geliştirerek, daha önceki okuma hızına kıyasla, dakikada okudukları kelime sayısını artırmaları demektir.

© 2018 Bilişsel Akademi, bu bilgiler Bilişsel Akademi’ nin kendi hızlı okuma kitabından alıntılanmıştır. Çoğaltılması dağıtılması ve alıntılanması yasaktır. Kaynak göstermeden sayfaya link vermeden kullanmayınız.

Hızlı Okuma Kursu

Bilişsel Akademi ile artık hızlı ve etkili okuma kursu araştırmanız gerek yoktur. En doğru kuruma hoş geldiniz. Bünyemizde yer alan uzman eğitmenlerimiz sayesinde siz de tüm metinleri oldukça hızlı şekilde okuyabilir, okuduklarınızı da bir o kadar hızlı kavrayabilirsiniz.

 • Anlama becerinizi yükseltecek deneyimler
 • Zihin haritası becerileri
 • Odaklanma becerisi
 • Motivasyon
 • Hızlı kavrama yeteneği
 • Göz algısını geliştirme
 • Hızlı okuma çalışmaları
 • Kişiye özel öğrenme yolları

Yukarıda yer alanlara ek olarak farklı farklı becerileri de edineceğinizden şüpheniz olmasın. Anlayarak hızlı okuma kursu sayesinde siz de gerek günlük yaşamınızda gerek akademik hayatınızdaki birçok sınavda başarı elde edebilirsiniz.

Bir şeyi hızlı okumanın ne gibi avantajları olabilir derseniz eğer, resmen zamanı satın almak diyebiliriz. Çünkü YKS sınavı üzerinden örnek verecek olursak TYT sınavındaki Türkçe soruları bir hayli uzun ve zordur. Sürenin de kısıtlı olmasından dolayı birçok öğrenci Türkçe dersinde düşük netler yapmaktadır.

Bu sebepten dolayı Türkçe dersini hızlı şekilde çözmek oldukça önemli bir konudur. Türkçeyi hızlı bir şekilde halleden öğrenciler diğer derslere daha fazla zaman ayırabilmektedir. Bu da diğer öğrencilerin önüne geçmek demektir. Hızlı ve anlayarak okuma kursunun bu avantajlarından yararlanmak için hemen iletişime geçerek Bilişsel Akademi ile tanışma vakti.

Okuma ve anlama kursları hakkında bilgi almak için formu doldurunuz.

 

Online Hızlı Okuma Kursu

Online hızlı okuma kursu içerisinde çeşitli tekniklerimiz ile birçok öğrencimiz yüksek memnuniyet sahibi olmaktadır. Evinizin konforunda derslerimize katılım sağlamak oldukça kolaylık sağlamaktadır. Hangi yolların izleneceğini merak ediyorsanız ücretsiz online demo dersimize katılabilirsiniz.

Ücretsiz demo dersimizde kursumuza yazılmanız durumunda ne gibi hizmetlerden faydalanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sonrasında fiyatlandırma hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve talebiniz doğrultusunda kursumuza yazılabilirsiniz.

Derslerimiz birebir olmakta ve hataların kolayca tespiti sağlanabilmektedir. Yapmanız gerekenler konusunda anlık müdahaleler sağlanabilmektedir. Ders süresince anlık olarak kendinize yeni bilgiler katabileceksiniz. Olabildiğince yüksek verimli bu dersler birçok kursiyerimiz tarafından tercih edilmektedir. Hızlı ve akıcı okuma kursu arayışınızda bu gibi alternatifleri de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursu Fiyatları

Hızlı okuma kursu fiyatları yazılmayı planlayan arkadaşlar için oldukça önemli bir konudur. Bilişsel Akademi olarak verdiğimiz bu hizmetlerden 2000TL + KDV almaktayız. Uygun fiyatlı olan kursumuzun yüksek kalitesi birçok kursiyerimizi şaşırtabilmektedir. Bu fiyat karşılığında aşağıda yer alan hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

 • 30 ders eğitim (her ders 40 dakika)
 • Bilişsel Hızlı Okuma Kitabı
 • Online hızlı okuma programı üyeliği

Hayatınızın her noktasında destek alacağınız bu eğitimler sayesinde yaşam standartlarınızı yükseltebilirsiniz. Diğer kursların da fiyat-kalite skalasını incelediğinizde Bilişsel Akademi’nin ne kadar da doğru koşullarda olduğunu görebilirsiniz.

Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı okuma teknikleri sayesinde birçok kişi sınavlarda daha yüksek başarı elde etmektedir. Diğer kişilere oranla hızlı bir şekilde kavrama metotları hayatta sizi her zaman bir adım önde tutacaktır. Bilişsel Akademi olarak da sizlere birçok tekniği öğretmekteyiz.

 • Göz kaslarınızı geliştirme teknikleri
 • Motivasyonunuzu nasıl arttırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
 • Yazılı ve sözlü iletişimi geliştirme
 • Okuma planları yapılması gerekmektedir.
 • Aktif görme alanınızı arttırma
 • Not alma teknikleri öğrenebileceksiniz.
 • Analitik düşünmeniz artacaktır.
 • Unutkanlığınız azaltılması sağlanacaktır.

Yukarıda yer alan olanakların her biri Bilişsel Akademi ile mümkün olacaktır. Hızlı okuma kursu ile bunlara ek olarak edineceğiniz sayısız beceri sizleri bekliyor olacaktır. Elbette ilk günden olacak bir süreç değildir. Bu süreci kendiniz de büyük bir hevesi ile ilerletmeniz gerekmektedir.

Hızlı Okuma Kursu İşe Yarıyor mu?

Hızlı ve anlayarak okuma kursumuza yazılmak isteyen bir sürü kursiyer kayıt esnasında hızlı ve anlayarak okuma kursu işe yarıyor mu sorusunu sormaktadır. Net bir şekilde yanıt vermemiz gerekirse şöyle açıklayabiliriz.

Bu bir süreç içerisinde gelişecek bir beceri olduğundan dolayı eğitim süreciniz boyunca dersleri eksiksiz takip etmelisiniz. Sizler sunduğumuz plan ve programları dikkatlice uygulamalısınız. Bu şekilde ilerleme sağlanırsa eğer alacağınız verim yüksek olacaktır.

30 derslik eğitim sayesinde okuma hızınızda ciddi bir artış gerçekleşecektir. Okuduğunuz gazetelerde, kitaplarda ne kadar hızlı ve anlayarak okuduğunuzu fark edebileceksiniz. Sizler sunduğumuz teknikler ile hayatınıza yeni bir işleyiş katabileceksiniz.

Online Ücretsiz Hızlı Okuma Kursu

Online ücretsiz hızlı okuma kursu arayışınız bulunuyorsa eğer doğru yere geldiniz. Ücretsiz demo dersimiz sayesinde Bilişsel Akademi kalitesinin farkına varabilirsiniz. Birçok kişi sadece deneme amaçlı gelip sonrasında da kayıt işlemlerini gerçekleştirmektedir. Siz de deneme dersimizi aldıktan sonra 30 derslik eğitim planımıza dahil olabilirsiniz.