Hızlı Okuma ve Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı, yani YKS, özellikle çocuklarımızın hayatlarını belirleyecek olan ve hızlı okumanın çok önemli olduğu bir sınavdır. Yeni sınav sistemiyle birlikte sadece Türkçe değil, matematik soruları da uzunlaştı, hatta bir sayfayı bile kaplayabiliyor ve bundan dolayı da hızlı okuma kurslarının önemi arttı.

YKS, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı‘na girecek öğrencilerin ortak korkusu ve kaygısı olan sınav sorularını yetiştirebilme korkusu Bilişsel Akademi ile artık tarih olacak, en uygun fiyatlı ve en kaliteli eğitimcileriyle birlikte Bilişsel Akademi YKS  öğrenci adaylarının bu sorunları konusunda yeteneklerini geliştirmesi için en doğru yerdir.

TYT ve AYT İçin Hızlı Okuma

Okula başladıktan sonra ne yazık ki hayatınız sınavlarla doludur. Sürekli bir sınav stresi yaşayacaksınız. Sınav stresini en aza indirmenin bir takım yolları mevcuttur. Eğitim kurumumuz ise bu konuları profesyonel bir şekilde çözmek için hızlı okuma kursu vermektedir. Özellikle TYT ve AYT için hızlı okuma kursları alarak sınava hazırlık dönemini başarılı bir şekilde geçirebilirsiniz.

Son zamanlarda giderek popülerleşen bir eğitim olan okuma kursları şimdiden pek çok kişinin hayatını değiştirmiş durumdadır. Özellikle okuma yapacak olan bireylerin sınav telaşı ve stresi varsa o zaman daha faydalı olmaktadır. Çünkü bu kurs sonrasında kendinize duyduğunuz güvende önemli bir artış sağlanacağı gibi aynı zamanda kurs sonrasında ise kendinize duyacağınız güven ile birlikte son derece başarılı sonuçlara imza atabilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursları

Başlangıç olarak kimse yavaş okuduğunu kabul etmez. Bende hızlı okuyorum, okuduğumu anlıyorum der. Bunun için sizlere bir test yapmanızı öneriyoruz. Sadece 1 dakika sürecek olan bu test ile birlikte TYT – AYT için hızlı okuma kursları alıp almamanız gerektiğine karar vereceksiniz.

Peki, 1 dakikalık test nasıl olacak? İşte bu testin amacı bir dakika içerisinde okuyacağınız kelime sayısını bulmaktır. Kelime sayısını bulduktan sonra ise okuma hızınız konusunda ne durumda olduğunuzu anlayabilirsiniz.

  • 80 – 160 kelime – çok yavaş
  • 160 – 220 kelime – yavaş
  • 220 – 330 kelime – dünya ortalaması
  • 320 – 500 kelime – normal hızın üstünde
  • 500 – 800 kelime – hızlı okuma
  • 800 – 1300 kelime – profesyonel okuma

Eğitimden önceki ve sonraki halinizi kıyaslayabileceğiniz bu tablo sonrasında kendi hızınız hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Okuma yapmak kolay, ancak bunu anlayarak yapma konusu esas önemli detay burada saklıdır. Görüş açınızı arttıracak bir okuma tekniği öğrenerek ve bir bakışta kelime yerine kelime öbekleri okumayı öğrenerek hızınızı çok daha fazla arttırabilirsiniz. Özellikle genç yaşlarda her şeyin öğrenme süresinin kısa olduğu gerçeği bulunur. TYT ve AYT için hızlı okuma kursları ile birlikte sizlerde sınava hazırlık sürecinizi kısaltabilirsiniz.