DGS İçin Hızlı Okuma

DGS, Dikey geçiş sistemi olarak karşımıza çıkan ve ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin lisans bölümlerini kazanmak için girdikleri bir sınavdır. Bu sınavda başarı sağlamak ve rakiplerinizi geride bırakmak için DGS için hızlı okuma kursu almalısınız.

DGS, geleceğinizi şekillendirecek önemli bir sınavdır. Bu sınav kapsamında elde edeceğiniz tüm verilerle birlikte son derece pratik bir şekilde bazı özelliklerinizi geliştirebilirsiniz. İnsanların geleceklerini şekillendirdikleri bu sınavda başarılı olmanın yollarından bir tanesi de hızlı okuma kurslarıdır. Peki, bu kurs kapsamında DGS gibi bir sınavdan nasıl başarı sağlayacaksınız?

Öncelikli olarak yapılan en büyük hatalardan bir tanesi hızlı okumanın sadece sınav zamanında işe yaradığı bilgisidir. Bunu unutun. Bu kurs kapsamında elde edilecek önemli olan şey sınava hazırlanma aşamasında hızınızı birkaç kat arttırmanızdır. Sınavlarda çalıştığınız süreden maksimum verim alabilirsiniz. Hem daha iyi hazırlanmak hemde sınavlarda sorularla mücadele etmek için kurs tamda aradığınız özellikleri sizlere sunmaktadır.

DGS için hızlı okuma kursları son derece pratik bir şekilde alınabilmektedir. 5 gün, 2 hafta ve 3 haftalık eğitimlerle birlikte sizde kısa zamanda bu sınavdan başarılı olmanın yolunu keşfedebilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursu

Bilişsel Akademi  olarak verdiğimiz kurslarda son derece profesyonel bir şekilde eğitimler verilmektedir. Uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen bu eğitimlerde önemli olan nokta elbette ki kolayca okuma tekniklerini sizlere verebilmektir. Bu sayede sınavlara hazırlık aşamasında önemli bir zaman kazanabilirsiniz.

Hızlı okuma kursu 4 aşamada öğrenciye verilir. Bunlar:

İlk gün eğitimleri
Çıraklık eğitimleri
İleri tekniklerin eğitimleri
Ustalık eğitimleri

Bu aşamalar sonrasında dakikada okuduğunuz kelime sayısındaki artışın ne kadar olduğunu hemen fark edeceksiniz. Böylelikle sizlerde kısa zaman içerisinde usta bir okuyucu olarak kursumuzdan mezun olacaksınız. Eğitim kurumumuzda alacağınız bu kurs sonrasında DGS için hızlı okuma konusunda son derece profesyonel bir okuyucu olarak mezun olacaksınız. Elbette kursun amaçlarından bir tanesi de anlama hızınızı da geliştirmektir. Yoksa tek başına hızlı bir şekilde okuma yapmak yeterli değildir.

DGS – Dikey Geçiş Sınavı

DGS, yani Dikey Geçiş Sınavı, 2 yıllık ön lisans programlarında okuyan öğrencilerin, bölümleriyle alakalı 4 yıllık lisans bölümlerine geçebilmek için girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Bu sınav giren öğrencilerin hayatlarındaki çizgiyi belirleyen önemli sınavlardan biridir.

DGS sınavı 2 bölümden oluşmaktadır; Türkçe ve Matematik. Her bir bölümde 60 soru olmak üzere sınav, 120 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi 150 dakikadır. Bu da her soru için 1.2 dakika süreniz olduğu anlamına gelir. Uzman eğitimciler tarafından da kabul edilmiştir ki bu süre içerisinde bir öğrencinin soruları okuyup, anlamlandırıp doğru şıkkı bulması için hızlı okuma becerisine sahip olması gerekmektedir. Bu beceri her ne kadar kişi kendi de geliştireb