ALES İçin Hızlı Okuma

Bilişsel Akademi ALES kurslarında ve ALES’ e hazırlananlara yeni nesil paragraf soru çöümlerinde ve sınavda süre sıkıntısı yaşamamak tüm soruları yetiştirmek için hızlı okuma eğitimleri vermektedir. Sizde hızlı okuma eğitimlerimize katılabilirsiniz.

ALES, insanların akademik hayatlarını değiştiren çok önemli bir sınavdır. Bu sınavda alacağınız derece ile birlikte akademik kariyeriniz başlar veya bitebilir. Geleceğinizi şekillendiren bu sınavda başarıyı sağlamak için eğitim kurumumuza sizleri davet ediyoruz. Başarının anahtarının ise ALES için hızlı okuma teknikleri kursundan geçtiğini şimdiden belirtelim.

Uzman eğitmenlerimiz ile birlikte verdiğimiz eğitimlerde en önemli olgu kesinlikle hızlı bir okuma yapabilmekten geçer. Çünkü rakiplerinizden hem sınava hazırlık aşamasında hemde sınav esnasında bir adım önde olmanızı sağlayacak olan özellik budur. Ülkemizde özellikle ALES sınavı için zaman yetiştiremeyen pek çok kişi olduğunu biliyoruz. İşte bu nedenlerden dolayı kursumuza gelerek zaman sıkıntısını ortadan kaldırabilirsiniz. Üstelik burada öğrendiklerinizi kariyeriniz boyunca sürekli kullanacağınızdan da emin olabilirsiniz. ALES için hızlı okuma teknikleri kursu bir zaman kaybı değil, kesinlikle size zaman kazandıracak en önemli gelişmelerden bir tanesidir.

kpss için hızlı okuma

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Kursu Avantajları

Özellikle bu sınav genelinde zaman problemi yaşayan pek çok kişi var. Yetiştiremeyen, hiç soru dahi görmeden sınavdan çıkan kişiler bulunuyor. İşte bu rakiplerinizden bir adım önde olabilmek için hızlı okuma kursu sizin yol güzergâhınızdır. Peki, bu kursu alınca ne olacak?

  • Eski okuma alışkanlıklarınızdan tamamen kurtulacaksınız.
  • Yeni bir okuma alışkanlığı kazanacak ve kelimeleri gruplar halinde okuyacaksınız.
  • Sınava hazırlık süresinde ve sınavda okurken ne kadar vakit kazanabildiğinize şaşıracaksınız.

Hızlı okuma, hızlı anlama gibi etkinlikler sonunda hızlı düşünmeyi de getirir. Hayatınız sizin hızınıza yetişemeyecektir.

Özellikle sınav hazırlık zamanlarından önce alınacak bu kurs sizi birkaç kat daha başarılı kılacaktır. Öğrenciyseniz sadece sınavda değil derslerinizde de, çalışıyorsanız işyerinizde de ve akademik kariyer planlıyorsanız ondan sonraki yaşantınızda Ankara hızlı okuma kursu faydalarını muhakkak göreceksiniz. Akademik kariyer planlayan kişilerin girdiği ALES için hızlı okuma kursu ile birlikte hayatınızın bir anda ne kadar değiştiğine şaşıracaksınız. Eğitim kurumumuzda bu konularda uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen kurslar ile birlikte kısa zamanda öğrenecek ve yapacağınız egzersizler sonrasında usta okuyucu olarak karşımıza çıkacaksınız.

ALES Hakkında Bilgi

ALES yani Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Sınavı, yüksek lisans yapmak, akademik kariyer yapmak isteyen lisans mezunlarının girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Her sınavda olduğu gibi bu sınav da kişinin hayatını tümden etkileyebilecek kapasiteye sahip olduğundan, bu sınava da ayrı bir incelikle çalışmak ve işimize yarayacak becerileri geliştirmek gereklidir.

ALES, 50 matematik, 50 Türkçe olmak üzere 100 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi ise 150 dakikadır, yani her soru başına 1,5 dakika verilmiştir. Türkçe sorularının içinde paragraf soruları dediğimiz, uzun bir paragrafın verildiği ve bu paragraf ile ilgili sorular vardır. 1,5 dakika içerisinde bu soruları okuyup, anlamlandırıp, 5 şıkkın içerisinden doğru şıkkı bulmak, hızlı okuma kursuna gitmemiş insanlar için oldukça zordur, size fazladan zaman kaybettirir ve bundan dolayı ALES’ te istediğiniz sonucu alamayıp hayatınızın gidişatını kötü yönde etkileyebilirsiniz.

anlayarak hızlı okuma teknikleri

ALES' te Hızlı Okumanın Önemi

Hızlı okumanın önemi günümüzde uzman eğitimciler tarafından da kabul edilmiştir. Özellikle ülkemizde rekabetin oldukça yüksek olduğu bu sınavlarda, sizi bir adım daha öne geçirecek bu beceriden mahrum kalmak istemezsiniz. Kurumumuz, size bu becerileri kazandırabilmek için kurulmuştur. Ancak takdir edersiniz ki, bu kursların da iyisi ve kötüsü bulunmaktadır. Ankara’ daki hızlı okuma kursları arasında, eğitimci seviyesi yetersiz, öğrenciye sadece kursa gelmek için para ödeyen müşteri olarak davranan, onun gelişimini önemsemeyen birçok kurs var ve her gün yenisi kurulmakta.

Bilişsel Akademi, Ankara‘ daki en çok tercih edilen eğitim kurumudur. Bugüne kadar öğrencileri arasında gelişim göstermemiş hiç kimse yoktur. Her öğrencinin kurs için ödediği para, hakkıyla kendisine geri dönmektedir ve öğrencilerimiz nitelikli eğitimimiz sayesinde hayallerine kavuşma yolunda bir adım daha öne geçmektedir. Hızlı okuma konusunda eğitimci kalitesi yüksek, günümüz standartlarının üstüne çıkmış, öğrencileri ile birebir ilgilenen ve onların gelişmesini gerçekten isteyen kurumumuz, Ankara’daki en iyi hızlı okuma kursudur.

hızlı okuma eğitimleri

Hızlı Okuma Kursuna Bekleriz

Sizler de kendinizi diğer insanlardan ayırıp, öne geçirecek becerileri edinip, hedeflerinize daha kolay ulaşmayı istiyorsanız, Ankara Hızlı Okuma Kursu’na bekleriz. Kurumumuzu ziyaret etmek için gelip, kafanızdaki bütün soruları sorabilirsiniz.

Kurs sonunda sınav grubu öğrencilerine ( LGS, YKS ( TYT – AYT ), KPSS, DGS, ALES, YDS, YÖKDİL ) sınav teknikleri eğitimi adı altında sınavlarda zamanı kullanma, paragraf soru çözümleri, uzun soruları daha kısa zamanda okuma-anlama-yorumlama ve cevaplamaları için çeşitli çalışmalar yapmakta, ders çalışma ve ders tekrarları için yöntemler göstermektedir. Sınav teknikleri eğitimi içerisinde zihin haritaları, hafıza teknikleri, not alma, sihirli satırlar, kavram haritaları ve paragraf soru çözümleri yer almaktadır.

Tüm kursiyerlerimiz online hızlı okuma eğitimlerimizden ücretsiz 1 yıl faydalanabilir. Eğitimlerimizde kullandığımız yöntem ve kitap tamamen kurumumuza aittir.